38th AUSTRALIAN JUNIOR DARTS CHAMPIONSHIPS 2019
CLUB FORSTER
Strand St
Forster NSW

 
  

                                                           

           PROGRAM OF EVENTS

 

            Wednesday 9th January

                        Pacific Youth Masters                                                                           9.00am

            Thursday 10th January

                        Team Officials Meeting                                                                          9.00am

                        Team Photos                                                                                           10.00am

                        Roy Christopher Fours                                                                          10.30am

            Friday 11th January

                        Roy Christopher Fours                                                                         9.00am

                        Australian Girls’ and Boys’ Doubles                                                   12.00pm

            Saturday 12th January

                        Teams’ Event                                                                                         9.00am

            Sunday 13th January

                        Junior Advisory Committee Meeting                                                8.00am

                        Coaching/Mentor Session                                                                  9.00am

                        Teams’ Event                                                                                        10.30am

            Monday 14th January

                        Selectors’ Meeting                                                                                 8.00am

                        Australian Girls’ and Boys’ Singles                                                     9.00am

            Tuesday 15th January

                        Selectors’ Meeting                                                                                8.00am

                        Australian Mixed Doubles                                                                    9.00am

                    Youth Nominations                                                                                  12.00pm

            Wednesday 16th January

                        Selectors’ Meeting                                                                                 8.00am

                        Junior Advisory Committee Meeting                                                  8.30am

                        Youth Masters Singles Girls & Boys                                                    9.00am

                        Mystery Mixed Doubles                                                                         9.00am

                        Farewell Function                                                                                    7.00pm